Archiwum 15 listopada 2013

lis 15 2013 Mecz Polska vs Słowacja
Komentarze: 0
94. minuta Ostatni gwizdek sędziego i koniec meczu. Polaków żegnają głośne gwizdy i buczenie. Debiut trenera Nawałki zakończony porażką 0:2. Tzw. klątwa Wójcika wciąż trwa. Od 1997 roku reprezentacja Polski nie wygrała spotkania w debiucie swojego selekcjonera. 91. minuta Kolejny rzut rożny dla Polaków. Zamieszanie w polu bramkowym Słowaków. Kilku naszych reprezentantów próbuje trafić w piłkę, aby skierować ją do bramki Kozacika, ale bezskutecznie. Goście wybijają futbolówkę i zażegnują niebezpieczeństwo. 87. minuta Polacy jeszcze próbują. Mierzejewski oddaje strzał lewą nogą z ok. 18 metrów, Kozacik "wypluwa" piłkę, ale biegnącego na dobitkę Lewandowski został uprzedzony przez słowackiego obrońcę. Rzut rożny dla biało-czerwonych. 79. minuta Publiczność na wrocławskim stadionie jest już tak zdegustowana grą Polaków, że co jakiś czas skanduje "Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!" dopingując gości do zdobycia trzeciej bramki. 78. minuta To znów powinno być 3:0 dla Słowaków. Ponownie świetne prostopadłe podanie, nieudana pułapka ofsajdowa polskich defensorów i wchodzący prawym skrzydłem w nasze pole karne napastnik gości doszedł do sytuacji jeden na jeden z Borucem. Próbował jednak dograć do biegnącego środkiem Hamsika, ale podał mu za plecy, dzięki czemu na tablicy wyników wciąż widnieje wynik 2:0 dla Słowacji. 75. minuta Trener Nawałka najwyraźniej przechodzi na ustawienie z dwoma napastnikami, bo miejsce Waldemara Soboty zajmuje Marcin Robak. 74. minuta Słowacy przeprowadzają kontratak prawym skrzydłem, wrzucają piłkę w nasze pole karne, ale kończy się na rzucie rożnym. 71. minuta Świetne, techniczne uderzenie Błaszczykowskiego. Piłka idealnie szybuje nad murem i zmierza w prawy górny róg bramki Słowaków. Niestety, Kozacik w ostatniej chwili wybija ją na rzut rożny. 71. minuta Polacy mają rzut wolny w okolicy pola karnego Słowaków. Do piłki podchodzi Błaszczykowski. 65. minuta Błaszczykowski zdobywa piłkę na wysokości pola karnego rywali i pędzi prawym skrzydłem do linii końcowej. Zostaje jednak zablokowany przez defensora rywali. Kończy się na rzucie rożnym. 59. minuta Słowaccy stoperzy gubią piłkę tuż przed polem karnym, dopada do niej Mierzejewski i próbuje pokonać Kozacika plasowanym strzałem lewą nogą. Słowacki bramkarz jest jednak na posterunku i pewnie interweniuje. 54. minuta Świetna akcja Mierzejewskiego na prawym skrzydle, ale zbyt długo zastanawiał się nad podaniem, a kiedy już dograł piłkę przed pole karne do Rafała Kosznika, ten huknął jak z armaty, ale piłka przeleciała kilka metrów nad bramką Boruca. 52. minuta Jodłowiec przedarł się prawym skrzydłem, ostro zacentrował piłkę w pole karne, ale stojący na piątym metrze Lewandowski nie zdołał jej sięgnąć. 49. minuta Kolejny błąd Jędrzejczyka, prostopadłe podanie Słowaków i Mak pędzi sam na sam z Borucem. Piłka po strzale Słowaka minimalnie mija jednak prawy słupek naszej bramki. To powinno być 3:0 dla gości. 48. minuta Stoch próbuje strzału z ok. 25 metrów prawą nogą, ale dobrze ustawiony Boruc bez trudu łapie piłkę. 46. minuta Zaczynamy drugą część spotkania. Polacy od razu ruszyli ostro do przodu. 45. minuta Koniec pierwszej części gry. Pełnej kardynalnych błędów reprezentantów Polski, zwłaszcza w defensywie. Do przerwy 0:2, zobaczymy, co w przerwie postanowi zrobić trener Nawałka. 42. minuta Dramatyczny błąd Artura Jędrzejczyka! Słowacy znów mają stuprocentową okazję. Boruc po raz kolejny ratuje naszą reprezentację popisując się genialną interwencją w sytuacji sam na sam z zawodnikiem rywali. Rzut rożny dla gości. 39. minuta Niestety, po chwili jest już 0:2. Mak dostaje piłkę na szesnastym metrze, ośmiesza naszych stoperów (zwłaszcza Marcina Kamińskiego), wychodzi sam na sam z Borucem i płaskim uderzeniem w lewy dolny róg bramki podwyższa prowadzenie swojego zespołu. 38. minuta Znów akcja Słowaków. Miroslav Stoch sam na sam z Borucem i polski bramkarz ratuje sytuację kapitalną interwencją. 37. minuta Bardzo dobra indywidualna akcja prawym skrzydłem Błaszczykowskiego, ale jej wykończenie kiepskie. Piłka poleciała daleko od bramki Kozacika. 33. minuta Ostre spięcie między Hamsikiem a Grzegorzem Krychowiakiem po faulu pomocnika Napoli na naszym pomocniku. Żółta kartka dla Słowaka. 31. minuta Słowacy krotko rozgrywają rzut rożny, wymieniają piłkę w trójkącie w naszym polu karnym, po czym piłkę do pustej bramki wbija Juraj Kucka. 1:0 dla Słowacji. 31. minuta Znowu akcja Słowaków lewym skrzydłem, znowu zaspali polscy obrońcy. Kolejny rzut rożny dla naszych rywali. 29. minuta Kapitalna akcja Słowaków z pierwszej piłki na lewym skrzydle. Prostopadła piłka w pole karne do Nemeca i tylko świetna interwencja Boruca ratuje nas przed stratą bramki. Rzut rożny dla Słowaków. 28. minuta Skrtel uderza głową na bramkę Boruca, ale robi to nieskutecznie. 28. minuta Słowacy mają rzut rożny. 27. minuta Lewandowski ładnie przyjmuje piłkę tuż przy linii pola karnego Słowaków, a po chwili pada jak długi. Sędzia nie odgwizduje jednak faulu. Kontratak Słowaków. 25. minuta Dośrodkowanie Mierzejewskiego niecelne. Żaden z biało-czerwonych nie był w stanie do niego dojść. Piłka dla Słowaków, którzy wznowią grę rzutem z autu. 25. minuta Lewandowski faulowany na lewym skrzydle, mniej więcej na wysokości pola karnego rywali. Polacy mają rzut wolny. 20. minuta Wspaniała szarża Jakuba Błaszczykowskiego lewym skrzydłem. Zawodnik Borussii Dortmund przedryblował dwóch zawodników rywala, po czym został brutalnie sfaulowany przez Martina Skrtela. Słowak za to zagranie otrzymał żółtą kartkę. 19. minuta Kolejny rzut rożny dla Polaków. Dochodzimy do pozycji strzeleckiej, ale próba Roberta Lewandowskiego bardzo niecelna. 16. minuta Mierzejewski wykonuje rzut rożny, ale jego dośrodkowanie jest fatalnej jakości. Słowacy bez problemów wybijają piłkę. 14. minuta Osamotniony Adrian Mierzejewski przedarł się lewym skrzydłem w pole karne Słowaków. Jego uderzenie lewą nogą poszybowało jednak wysoko ponad bramką Kozacika. 11. minuta Słowacy znów wrzucają piłkę z prawego skrzydła w naszą "szesnastkę". Polscy defensorzy wybijają futbolówkę w okolice koła środkowego boiska. 10. minuta Robert Mak dośrodkowuje z prawego skrzydła w nasze pole karne, ale robi to na tyle słabo i niecelnie, że Boruc nie ma najmniejszych problemów ze złapaniem piłki. 7. minuta Słowacy z łatwością zażegnują niebezpieczeństwo. Ale po chwili Polacy wywalczają kolejny korner. 7. minuta Potężne uderzenie lewą nogą zza pola karnego w wykonaniu Tomasza Jodłowca. Piłka odbiła się jeszcze od jednego ze słowackich obrońców. Mamy rzut rożny. 6. minuta Niecelne prostopadłe podanie w nasze pole karne do Adama Nemeca. 5. minuta Rzut wolny dla Słowaków z prawej strony naszego pola karnego. Wrzutka w "szesnastkę" jednak bardzo niedokładna i nasi obrońcy bez trudu oddalają zagrożenie od bramki Boruca. 3. minuta Marek Hamsik próbował zagrozić bramce Artura Boruca, ale jego próba również okazała się niecelna. 1. minuta Polacy już oddali pierwszy strzał na bramkę Matusa Kozacika. Mecz rozpoczęty, Polacy zaczęli od środka. Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odgrywane są właśnie hymny narodowe obydwu reprezentacji. Składy na mecz Polska vs Słowacja: Polska: Artur Boruc; Paweł Olkowski, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Rafał Kosznik; Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jodłowiec; Jakub Błaszczykowski, Adrian Mierzejewski, Waldemar Sobota; Robert Lewandowski Słowacja: Matus Kozacik; Peter Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Tomas Hubocan; Viktor Pecovsky, Juraj Kucka, Robert Mak, Marek Hamsik, Miroslav Stoch; Adam Nemec Sędzia: Marco Borg (Malta)